Masthead header

Alexandra & Adi

E-Session in Paris

Pe Alexandra şi Adi îi veţi cunoaşte mai bine în postul următor. Cu ocazia nunţii lor care a avut loc în Bruxelles, am petrecut câteva zile superbe împreună. Fiindcă Parisul e la doar 3 ore distanţă, ne-am hotărât să facem o mini-plimbare până acolo. Am ajuns destul de târziu în acest oraş al îndrăgostiţilor, dorind să ne bucurăm de ceea ce oferă el noaptea. Planurile de acasă însă nu s-au potrivit… Parisul era acoperit de nori fumurii şi din păcate, după câteva minute, timp în care am facut fotografiile de mai jos, ploaia ne-a grăbit să intrăm în maşină.

Pentru cei doi, Parisul înseamnă ceva cu totul special. Aici Alexandra a spus “Da!” acum 6 luni, în Turnul Eiffel, în aplauzele a zeci de oameni în jur. Aşa că am făcut abstracţie de vremea urâtă şi rece şi am pornit spre etajul al doilea al turnului. I-am lăsat câteva minute pe cei doi îndrăgostiţi să retrăiască momentele deosebite care îi leagă de acest loc, timp în care noi ne-am bucurat de priveliştea încântătoare ce se aşternea înaintea noastră.












Dacă vă întrebaţi de ce ţipa Alexandra în poza de mai jos, e pentru că lebedele acelea chiar muşcau :)




Dacă ar fi să aleg cea mai frumoasă aniversare a mea, aş alege-o pe cea din ziua aceasta. Chiar dacă a fost o zi ploioasă şi urâtă, chiar dacă am văzut Parisul mai mult din maşină şi Turnul Eiffel l-am vizitat doar la miezul nopţii, a fost o zi în care m-am simţit extraordinar lânga oameni dragi. [Dida]

© 2011 AD Passion Photography. All Rights Reserved

 

 


AD Passion Photography | We Make Your Memories Last forever! | Fotograf de nunta AD Passion Photography On Facebook AD Passion Photography Feed

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*